Nyheter

NM-gull og seier i 2.divisjon for senior

Av: Elias Bertheussen  |  Publisert: 12. august 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Helgen var preget av sportslige høydepunkter fra Mikla-spillere

Det var knyttet stor spenning til helgens begivenheter fra sportslig hold.  Den aller største var kanskje Lag-NM seniors øverste divisjon på Miklagard. Om det var presset eller de ekstremt raske greenene som felte hjemmespilleren vites ikke, men det ble en ørliten sportslig nedtur. Kombinasjonen av Jan-Kåre sitt forfall på grunn av skade, og at kaptienen Jonny Sørensen ble godt kjent med shanken, var naturlig nok suboptimalt, og pekes på som medvirkende faktorer. Til slutt noterte våre menn seg for en 9.plass. Arrangementet høstet forøvrig masse ros, både fra Norsk Seniorgolf og andre deltakerklubber, så vi må vel uansett konkludere med en at Miklagard står igjen som en vinner, selv om det ble et ørlite sportslig anitklimaks.  

Flere hakk bedre gikk det for herrenes andrelag på Hakadal. De klinte til med seier etter to solide dager på Aas Gaard. Kapteinen Runar Jensen,  peker selv på hvordan hans undersåtter taklet søndagens vanskelige forhold, som suksessfaktoren. Samtidig poengterer han at det er litt kjipt at laget likevel ikke rykker opp til den øverste divisjonen for 2027 pga at vi allerede har et lag representert der. Men vi gratulerer uansett for en fantastisk prestasjon!

Damelaget i samme divisjon leverte også en sterk prestasjon og kom på 4. plass. Laila som var lagleder var fornøyd med laginnsatsen. Kvinnene i sin beste alder var offensive i hodet fra start og håpet på seier og opprykk, var de likevel godt fornøyd med prestasjonen og trekker fram moralen i gruppe som en suksessfaktor. Vi håper at dette kan være en bidragsyter for at vi kan bygge et miljø rundt Mikladamene, for å styrke damesatsingen ytterligere. 

På Byneset sto stjernene i linje, og det var administrasjonens representant, Elias Bertheussen som overrasket alle (inkludert seg selv) og tok med seg kongepokalen hjem til Miklagard. Men også Jarand Arnøy kjempet i toppen og endte på en sterk 6.plass, etter det han selv beskriver som en uke med høye topper og dype daler. Sondre Kravik klarte også cutten og kom på 29.plass etter fire dager preget av regn, utsettelser, og bra mye bra spill. Hanne Sofie Borgen og Louie Mortimer Martinsen var også med på turneringen, men hadde dessverre ikke sitt beste spill og misset cutten etter to runder.

Med alle disse resultatene styrker Miklagard sin posisjon i norsk elitegolf. Det er en fornøyelse å se så mange ivrige golfere med Mikla-uniform, både i konkurranse og på trening.