Nyheter

Det blir 18-hullsbane i 2019

Informasjon fra Miklagard 20.september ifm baneombygging

Hei alle sammen, forhåpentligvis nyter dere de gode forholdene på banen om dagen. Som tidligere annonsert skal vi prøve å komme med hyppige nyhetsoppdateringer om banen og alt det som skjer i forbindelse med baneombygging og hotellbygging.

 

18 hull også i 2019

Etter meget nøye baneplanlegging kan vi nå bekrefte at det i ombyggingsåret 2019 blir en 18-hullsbane på Miklagard. Lengden vil bli kortere enn i dag – mest sannsynlig en par 69 på ca 5200 meter fra dagens tee 59, og ha noen provisoriske hull. Greenene vil holde tilsvarende kvalitet som i dag, men det blir nødvendig med litt annet vedlikehold da de provisoriske hullene ikke vil ha vanningsanlegg. Det vil uansett bli en “morsom” og god spilleopplevelse, og det vil være mulig å spille handicaptellende runder.

Dette betyr også at alle klubbaktiviteter vil opprettholdes på dagens nivå. Det er viktig for oss å tilby dette for å holde klubben «levende» i ombyggingsåret.

 

Spill på andre baner

I tillegg til å tilby spill på egen bane jobber vi nå med andre baner, og ser hvilke avtaler vi kan få til for egne medlemmer. Vi vil ikke ha dette klart før litt senere i høst, men håper og tror vi skal finne attraktive muligheter for våre medlemmer. Vi jobber med baner både i nærområdet og litt lenger unna. Vi kommer tilbake med mer informasjon om dette etter hvert.

 

Rangen i 2019  

Rangen på Miklagard vil bli et fantastisk konsept, og forhåpentligvis bidra til at medlemmer trener enda mer enn tidligere. Målet er å åpne rangen midt i mai 2019. Rangen vil reserveres for aksjonærmedlemmer, partnere og junior/ungdomsmedlemmer på Miklagard. Vi mener at de nevnte skal ha eksklusiv førsterett til bruken av denne i 2019.

 

Baneombygging – status

Ombyggingen ligger faktisk litt foran skjemaet, og vår entreprenør jobber lange dager for å skaffe seg et forsprang til de månedene som vanligvis har mye regn. Hull 12 og 15 ser man konturene av, og vi har startet en hel del arbeider på hull 17 og 18 samt dammen mellom hull 9 og 18. I oktober begynner vi på hull 1, 9 og drivingrangen  –  dette er det virkelig store arbeidet som skal gjøres før vinteren.

Konturer av nye H18 fra tee

 

Hotellutbygging

Bygging av hotellet begynner primo oktober. Frem til da jobber de med klargjøring og bygging av vei. Noe ulemper har det vært for oss, men alt i alt så har de tatt store hensyn til vår drift, og det ser ut til at vi ikke har opplevd alt for mange problemer. Hotellet har presentert sine første tanker til Miklagard, og vi kan bare si at våre medlemmer kan glede seg. Dette hotellet vil definitivt skape et bedre tilbud på Miklagard for medlemmer og partnere. Vi kommer til å sende ut planene så fort det er klart.

 

9 hull fra 1 oktober

Som vi nevnte i siste nyhetsbrev vil det bli åpent 9 hull fra 1.oktober og i ca. to uker fremover. Hullene som spilles er 1-9. Banen vil kun bli åpen for medlemmer og partnere, og alle kan bestille/bruke biler gratis. Det vil selvfølgelig også være fullt mulig å gå banen. Skal du spille 18 hull booker du to runder i golfbox. Booking av runder på 9 hull vil ikke starte før fredag 28.09

 

 

Med vennlig hilsen
Miklagard Golf AS

 

Tore Waagø
Daglig leder

Facebook
Google+
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Email
Vi i Miklagard Golf bruker cookies og samler inn data i henhold til Personvernpolicy for å kunne sikre den beste brukeropplevelsen og tilbudet. Vi bruker også cookies for at du skal få en relevant annonsering på sosiale medier. Blokkerer du cookies risikerer du at hjemmesiden ikke leverer optimalt og at du ikke får annonser fra oss på sosiale medier. Dersom du vil ha mer informasjon klikk på personvern. Godtar du at vi brukes cookies og samler inn data, klikk på “Ja, jeg godtar”.